USA- Ellis Island

>> środa, 18 listopada 2009

Z dnia 5 października 2009
Ellis Island jest to wyspa w porcie Nowy Jork niedaleko Manhattnu. W latach 1892-1924 na wyspie działało główne centrum przyjmowania imigrantów do Stanów Zjednoczonych przybywających z Europy. Przez cały okres jej działania, do chwili ostatecznego zamknięcia w 1954, stacja przyjęła około 12 milionów imigrantów.

Po przybyciu na wyspę imigranci byli przesłuchiwani przez urzędników i badani przez lekarzy. W większości przypadków była to szybka procedura i imigranci spędzali na wyspie tylko kilka godzin. Niektórzy jednak musieli spędzać tygodnie lub miesiące w szpitalach na wyspie przechodząc badania lub leczenie. Około 3 tys. z nich umarło na wyspie w całej jej historii. Po zamknięciu w 1954 opuszczone budynki stacji popadły w ruinę. Wyspa nie miała stałych mieszkańców lub połączenia ze stałym lądem. W 1990 na wyspie otworzono muzeum, a wyspa została zaliczona do listy Pomników Narodowych.

Nie miałem zielonego pojęcia, że cos takiego istnieje. I nie dowiedziałbym się gdyby właśnie nie kartka z Nowego Jorku z tą właśnie wyspą.
0 komentarze:

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP