Chorwacja- Dubrownik

>> środa, 26 października 2011

Dubrownik to niewielkie miasto położone na południu Dalmacji. Mimo swych niedużych rozmiarów uważane jest za najpiękniejsze miasto w Chorwacji, nic więc dziwnego, że wiele osób nazywa je „Perłą Adriatyku”. Miasto już z daleka prezentuje się wyjątkowo imponująco. Piękną, jednorodną stylistycznie Starówkę otaczają olbrzymie mury obronne, dzięki którym Dubrownik nigdy nie został zdobyty w bezpośredniej walce. Na Starówce niemal wszystko jest z kamienia: zarówno domy, jak i ulice, a ich powierzchnia przez całe wieki została wypolerowana niemal do granic możliwości. Kamienne są również zabytki, których w tym mieście jest ogrom, a także mury, po których można obejść miasto dookoła oglądając je z każdej możliwej strony.
Stare miasto Dubrownika zostało wpisane na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

2 komentarze:

Pasażerka 26 października 2011 11:51  

kartka jest co prawda z tego typu, którego nie lubię (te rysunkowe zwierzątka, roślinki i fale), ale sam Dubrownik - trzeba przyznać - jest przepiękny. tylko przerażająco drogi. no i nie ma miejsca, żeby się tam gdzieś dziko rozbić :)

Maxus 26 października 2011 15:36  

Kartka kojarzy mi się z tymi typowymi pocztówkami z nadmorskich polskich miejscowości. Jak widać nie tylko u nas takie produkują. :)

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP