Francja- Paryż

>> wtorek, 30 marca 2010

O tytuł miasta miłości Paryż rywalizuje z Wenecją. O miano stolicy międzynarodowych interesów walczy z Londynem, Nowym Jorkirm i Madrytem. W dobie globalizacji, w ostrym starciu z innymi metropoliami Europy i świata, Paryż nie zamierza zrezygnować ze statusu jednego z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Widziany z lotu ptaka Paryż przypomina liść olchy zwrócony czubkiem na zachód. Na wschodzie leży „ogonek”, którym jest autostrada A4. „Żyłką” liścia jest Sekwana, która płynie ze wschodu na zachód i dzieli miasto na część lewą (rive gauche) i prawą (rive droite). Miasto zwrócone jest ku Sekwanie. Bulwary nadrzeczne to malownicze trasy przelotowe, które w niedzielę stają się miejscem spacerów.

Na kartce z prywatnej wymiany piękny widok z lotu ptaka z rzucającym się w oczy symbolem nie tylko Paryża ale całej Francji którym niewątpliwie jest Wieża Eiffla.


4 komentarze:

ida 30 marca 2010 13:08  

Dlaczego we Francji to tez nazywa sie "autostrada a4", w Polsce tak samo. Pomimo tego ze jedna A4 jest to "druga" budowana przez Kulczyk Holding tez jest tak reklamowana. Skad ta nazwa sie wziela?

Anonimowy 30 marca 2010 17:28  

Świetny widok:)

Cleo. 30 marca 2010 19:51  

Ale super widok. Zazdroszczę takiej swietnej pocztówki.

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP