Rosja- Smoleńsk

>> piątek, 22 czerwca 2012

Smoleńsk zapewne wszystkim będzie się kojarzyć z katastrofą lotniczą w której zginęło 96 osób z Prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego Małżonką na czele. Tymczasem Smoleńsk to także miasto, miejsce gdzie żyją ludzie, pracują, uczą się. To także miejsce wielu zabytków, ciekawej architektury, zakątków wartych odwiedzenia. Jednym z nich jest wieś Flyonovo. Wioska jest bardzo mała bo liczy zaledwie 27 mieszkańców. Ma tylko jedną ulicę, ale przyciąga ona duże rzesze turystów ze względu na niesamowitą zabudowę. Prawdziwe działa sztuki rosyjskich rzeźbiarzy.
Na kartce bajkowy domek „Teremok”- drewniany budynek, prawdziwe arcydzieło rosyjskiej architektury, wykonane według projektu rosyjskiego artysty, architekta S. Malutina.

3 komentarze:

Mariola 22 czerwca 2012 20:03  

Rzeczywiście Smoleńsk kojarzy mi się przede wszystkim z katastrofą samolotu prezydenta:)

A ta kartka jest po prostu cudna. Bardzo podoba mi się taka rosyjska, drewniana zabudowa, w ogóle bardzo chciałabym zwiedzić Rosję i to nie tylko tą oficjalną:)

Romanek 27 czerwca 2012 17:36  

Byłem w Smoleńsku 2 razy i widziałem ten domek.To w ogóle piękne miasto w okalającymi je murami obronnymi i wspaniałymi soborami. Jest także polski, neogotycki kościół.

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP