Polska- Tuczno- Wiśniczówka

>> poniedziałek, 17 października 2011


Piękna jesień nas spotkała w tym roku. Nie ma co siedzieć w domu, tylko należy czerpać korzyści z tak pięknej pogody. Nie trzeba jechać daleko, aby się przekonać o pięknie tej pory roku. Niemal tuż za granicami miasta Poznania znajduje się spory kompleks leśny- Puszcza Zielonka. Jest to park krajobrazowy, który został utworzony w 1993 roku. Doskonałe miejsce na wypoczynek letni, bowiem znajdują się tutaj kąpieliska w licznych jeziorach. Jest to również fantastyczne miejsce na liczne wycieczki rowerowe. Albo tak jak my ostatnio- po prostu na spacer.


My akurat wybraliśmy się do niewielkiej osady letniskowej Tuczno. Dosłownie 20km od Poznania. Spokojna miejscowość, gdzie swoje miejsce znaleźli głównie mieszczuchy, gdzie całe lato spędzają w swoich domach letniskowych. Ale pomyślano również o tych, którzy zjawiają się tam tylko na weekend aby odpocząć od miejskiego zgiełku. Powstała niewielka gospoda Wiśniczówka.


Można to miejsce potraktować jako fantastyczną bazę wypadową. Podjeżdżamy samochodem, zostawiamy go na skraju lasu i pożyczamy sobie rower na całodzienną wyprawę. Bo właśnie Wiśniczówka daje taką możliwość tym którzy rowerów nie mają, lub po prostu nie mają jak ich przewieźć w takie miejsce.


A po wypedałowanych kilometrach na leśnych dróżkach wracam do punktu wyjścia. A tutaj w domowej atmosferze możemy odpocząć i posilić się. Czy to pyszną zupkę, jakąś rybkę, albo chociaż kawę można wypić czy jak kto woli w letnie upały schłodzić się zimnym piwkiem.


Gospodarze widać dbają o to by każdy czuł się jak u siebie. Nie ma problemu z rozpaleniem ogniska czy grilla. Znajdzie się kącik do zabaw dla maluchów oraz książki do poczytania dla lubiących nieco inną formę relaksu. Mało tego, można nawet sobie wynająć pokój na noc, aby z samego rana udać się na grzyby, ryby lub po prostu od świtu wypatrywać dzikiej zwierzyny. A tej w Puszczy Zielonka nie brakuje, bo na wolności nie trudno spotkać jelenie, sarny, daniele, dziki, zające, wiewiórki, lisy, borsuki, wydry, łosie i wiele innych.

Więcej o Wiśniczówce na stronie internetowej tego miłego zakątka TUTAJ

2 komentarze:

gania76 17 października 2011 08:13  

Ciekawe to miejsce :) Musimy się tam kiedyś wybrać.

Pasażerka 17 października 2011 22:05  

Tuczno! spędziłam tam kiedyś niesamowite wakacje z przyjaciółkami z pewnego forum :)

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP