Anglia- Londyn

>> sobota, 16 lipca 2011

Kartka prywatnie przysłała mi Nikuś. Transport w Londynie należy do najbardziej charakterystycznych na świecie. Natomiast czerwone autobusy oraz czarne taksówki stały się już symbolami nie tylko miasta, ale niemal całej Wielkiej Brytanii. 
Londyńskie autobusy, to jedne z najoryginalniejszych jakie stworzono. Te czerwone pojazdy, które niezwykle dobrze komponują się z otoczeniem potocznie nazywa się bus. Docierają niemal wszędzie, są nieco wolniejsze od metra i taksówek, jednak w porównaniu do nich są dużo tańsze. Autobusowa sieć w Londynie jest jedną z największych i najbardziej używanych na świecie. Każdego dnia ponad 6800 autobusów przewozi około 6 milionów pasażerów ponad 700 różnymi trasami.
Stosunkowo niedrogim środkiem komunikacji są black cabs czyli czarne taksówki. Pojazdy te produkowane są w limitowanych ilościach praktycznie wyłącznie dla potrzeb korporacji taksówkarskich. Samochody są przestronne, zabierają 5 pasażerów oraz znajduje się w nich sporo miejsca na bagaże. Alternatywą do Black Cabs są nieoznakowane taksówki cab offices. Niewielu turystów o nich wie ze względu na brak oznakowania. Są tańsze, ale kosztem komfortu.

1 komentarze:

Romanek 18 lipca 2011 21:48  

Chętnie zostałbym pasażerem i autobusu i taksówki... ale nie byłem w Londynie... :)
W Lądku-Zdroju też nie :)

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP