USA- Waszyngton

>> piątek, 5 listopada 2010

Kartka otrzymana prywatnie od Matta. Wzbogaca moją kolekcję map metra. Po Nowym Jorku metro w Waszyngtonie jest najbardziej ruchliwym systemem kolei podziemnej w USA. W skład metra wchodzi 5 linii o łącznej długości 171km wraz z 86 stacjami położonymi nie tylko w samym dystrykcie Waszyngton ale także okolicznych stanach Maryland oraz Wirginia. Od początku istnienia z jego usług skorzystało ponad 215 milionów pasażerów.

Początki budowy metra waszyngtońskiego sięgają lat 60 XX wieku a oficjalne otwarcie pierwszego odcinka nastąpiło 27 marca 1976 roku. Linie metra przebiegają niemal wyłącznie z przedmieść do centrum- z początku miały na celu łatwe dostawanie się z obrzeży miasta do jego ścisłego centrum. Aby skorzystać z metra przy przemieszczaniu się między sąsiadującymi przedmieściami trzeba niestety najpierw udać się do centrum miasta.i przesiąść się na odpowiednią linię w odpowiednim kierunku. Dlatego rozważa się możliwość utworzenia nowych linii, które bezpośrednio połączyłyby przedmieścia i nie wymagały podróży do centrum.


6 komentarze:

Karo 5 listopada 2010 10:30  

Serio, serio. W Olsztynie jest miejsce, gdzie ponoć zostały zakopane czarownice, stare miejsce palenisk i tak dalej - wykopali tam jakieś szczątki, jakieś cmentarze, brrr... aż strach tamtędy chodzić. Więc na pewno w Płońsku to było na większą skalę. Dobrze, że teraz nie ma takich polowań ^.^

evelayn 5 listopada 2010 10:41  

Czemu u nas nie ma takich rodzajów kartek? Chodzi mi o to, że są tylko miasta, widoki i zwierzęta. Nic poza tym. A tam to kartki przestawiają dosłownie wszystko:)

Pasażerka 5 listopada 2010 13:45  

evelayn, no cóż, u nas nie bardzo jest jak zrobić pocztówkę z mapą metra, bo wyglądałoby to dosyć... żałośnie? :D

chociaż ja żałuję, że nie ma na przykład kartek z mapą linii tramwajowych czy czegoś w takim stylu. fajnie by to wyglądało.

a kartka... przemilczę, Zbyszku, przemilczę i wiesz dlaczego :P

Kopacz 5 listopada 2010 19:27  

Tak wpadłem na chwilę, przez blogową koleżankę. I o dziwo jestem pod byczym wrażeniem Twojej pasji. Naprawdę wciągające. Życzę spełnienia w obranym hobby. Pozdrawiam serdecznie !!!

Cleo. 6 listopada 2010 21:36  

To już , które metro w komplecie? :)

Petitek79 8 listopada 2010 07:49  

To 9 mapka w Cleo:) A w drodze powinny być kolejne dwie:)

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP