Polska- Zawiercie

>> niedziela, 14 listopada 2010

Kartka otrzymana prywatnie od mishi. Zawiercie to miasto w województwie śląskim z liczbą mieszkańców około 50tys. Wizytówką miasta Zawiercia jest brama wjazdowa na centralną część Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Zawiercie jest punktem wyjścia wielu szlaków turystycznych na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Podmiastem znajdują się pokłady rud ołowiu, cynku i srebra, które nie są eksploatowane. Kiedyś wydobywano także rudy żelaza i węgiel metodą odkrywkową.


1 komentarze:

Romanek 14 listopada 2010 10:13  

Wydawnictwo Dikappa niestety ładnych kartek z Zawiercia nie wydała. Fotografują głównie bloki:),co widać.Dopiero od 2008 roku Pan Kmiotek zabrał się za profesjonalne wydawanie pocztówek. Ale jako,że znam to miasto bardzo, bardzo dobrze polecam kartki DDK lub Crux. Jak inne ujęcia moga zmienić obraz fotografowanego fragmentu miasta :)
Widoczne tu bloki są teraz różowe i pomarańczowe w karciane wzory; Urząd Miasta przebudowany i w kolorze kremowym, a Dom Kultury w ciepłych barwach i odcieniach brązu. Jedynie Bazylika Mniejsza jest bez zmian (bo zabytek) :)
Spod dworca w stylu warszawsko-wiedeńskim ,linią autobusową (chyba nr 101)dojedziemy do Ogrodzieńca :)

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP