Francja- Touraine

>> poniedziałek, 18 października 2010

Kartka otrzymana prywatnie od Caroline. Touraine to region w środkowej części Francji. Jest dobrze znany z uprawy winorośli i chociaż sporo oddalony od Paryża, to stał się miejscem pracy dla dojeżdżających ze stolicy. A to za sprawą szybkiego pociągu TGV. Touraine również znany jest z wielu zamków które były ulubionym miejscem pobytu francuskich królów. Ciemne i ponure budowle były zamieniane na wspaniałe rezydencje, przez co region ten został nazwany Ogrodem Francji. I tak na kartce mamy:

- Villandry- zamek zaliczany do "zamków nad Loarą"; jest on dostępny do zwiedzania, dzięki czemu jest jednym z najczęściej odwiedzinach zamków we Francji.
Le Prieure de Saint-Cosme- zakon zbudowany na początku XI wieku, otoczony pięknymi ogrodami. Zamieszkiwał tutaj Ludwik XI.
- Loches- zamek zaliczany do "zamków nad Loarą"; Zamek został zaprojektowany, zbudowany a później zamieszkany przez króla Anglii, Henryka II oraz jego syna Ryszarda Lwie Serce
- Chenonceau- bywa często nazywany także Zamkiem Dam, ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywał; również często odwiedzany w ramach "zamków nad Loarą" 
- Ste Maure de Touraine- zamek zbudowany w XV wieku, obecnie przerobiony na hotel i miejsce promocji miasta Ste Maure de Touraine 

1 komentarze:

Cleo. 19 października 2010 18:17  

Ależ tam kwieciście, ależ kolorowo...ach...

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP