USA- San Francisco

>> poniedziałek, 16 sierpnia 2010

Kartka z prywatnej wymiany z Victorem. San Francisco to miasto w Kalifornii, położone na Oceanem Spokojnym. Bywa nazywane "Miastem mgły" lub "Miastem nad zatoką", z racji właśnie swojego położenia. Miasto zostało zbudowane na 48 wzgórzach, przez co część ulic jest mocno stomymi podjazdami. To bardzo charakterystyczny widok pozwalający łatwo odróżnić San Francisco od innych amerykańskich miast. Podobnie jak charakterystyczna budowla dla tego miasta jaką jest most Golden Gate Bridge.
Golden Gate Bridge tuż po wybudowaniu w 1937 roku był najdłuższym wiszącym mostem na świecie i stał się jednym z najbardziej uznanych symboli San Francisco, a nawet całych Stanów Zjednoczonych. Obecnie pod względem długości wśród wiszącch mostów, spadł już na dziewiątą pozycję. Ale nadal imponuje swoimi rozmiarami- długość 2,7km, wysokość 227 metrów, zawieszony nad wodą na wysokości 67 metrów. Miesięcznie przejeżdża po nim około 3,4 mln samochodów i liczba ta ciągle wzrasta.
Most ten szczyci się również dość niechlubnym rekordem. Do tej pory z Golden Gate skoczyło już ponad 2000 samobójców z czego ponad 1500 zginęło.

3 komentarze:

Anonimowy 16 sierpnia 2010 06:03  

pamiętam na maturze z angielskiego coś wspominałam o tym moście:)

Karo 16 sierpnia 2010 07:59  

Ale pomimo niechlubnej funkcji, most jest cudowny! Taki symbol San Francisco.. I oczywiście z piosenką na ustach "If You're going to San Francisco (Be sure to wear some flowers in your hair)
If you're going to San Francisco
You're gonna meet some gentle people there"

Anonimowy 16 sierpnia 2010 19:57  

Zdecydowanie jest to wizytówka San Francisco, do tego bardzo ładna :D

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP