Monaco- Monaco

>> sobota, 14 sierpnia 2010

Kartka otrzymana z prywatnej wymiany z Patrycją. Monaco to niewielkie miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie riwiery francuskiej. Po Watykanie jest to drugie najmniejsze pod względem powierzchni niezależne państwo świata.
Monaco zamieszkuje prawie 32 tys. mieszkańców z czego tylko 7 tys. prawdziwych monakijczyków. Objęci są oni specjalną opieką państwa i Księcia. Obcokrajowcy na stałe rezydujący w Monaco korzystają również z wielu przywilejów. Nie płacą np. podatku spadkowego ani dochodowego, są zwolnieni z wszelkich opłat, podatek drogowy nawet za Rolls-Roysa nie przekracza 20 Euro rocznie. Ilość najdroższych samochodów na metr kwadratowy jest w Monaco największa na świecie. Niewątpliwie jest to symbol bogactwa, przepychu i europejski raj dla elit z pierwszych stron gazet. Jeśli się pokazać to właśnie tutaj.
Jest to też jedyne państwo na świecie które poważnie zwiększyło swoje terytorium bez użycia siły. Od lat buduje się w głąb morza, dzięki czemu na przykład dzielnica Fontvieille została całkowicie wybudowana na morzu powiększając powierzchnię Księstwa o 16%.

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP