Polska- Kazimierz Dolny

>> piątek, 4 czerwca 2010

Kolejna kartka otrzymana od Kate8722 w ramach wygranego konkursu. Kazimierz Dolny to niezwykle malownicze miasteczko nad Wisłą w woj. lubelskim. Jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystyczno-wypoczynkowych w południowo-wschodniej części kraju. Kazimierz postrzegany jest jako miejsce fascynujące, centrum kultury, sztuki i życia artystycznego. Tu, w scenografii małomiasteczkowości, dzieją się czasem rzeczy wielkie, nietuzinkowe, zaskakujące. Miasto wielu zabytków, dziesiątków galerii, muzeów. Miasto osławionego już Festiwalu Filmu i Sztuki, tutaj też odbywa się Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.
Na kartce Nadwiślańskie Spichlerze- niegdyś do przechowywania ogromnych ilości zboża, dziś atrakcyjne muzea oraz urocza baza noclegowa.


4 komentarze:

kate8722 4 czerwca 2010 21:06  

Na żywo też fajnie wygląda :D szkoda tylko, że od jakiegoś czasu Kazimierz jest "zadeptywany" przez turystów, a przeciskanie się przez tłumy naprawdę męczące bywa momentami :/

Cleo. 4 czerwca 2010 21:11  

To takie cudeńka w Polsce mamy? Sądziłam,ze to gdzieś za granicą :)Siakaś Norwiega albo cuś ;) Fajnie to wygląda.

Pasażerka 7 czerwca 2010 10:20  

dołączę się do opinii Kaśki. na żywo miasteczko też zniewala swoim urokiem, ale coraz ciężej to dostrzec pomiędzy tłumami turystów, przede wszystkim z Warszawy, dla których to ulubiony cel wycieczkowy.
dobrze, że moje ulubione wróżące Cyganki jeszcze się stamtąd nie wyniosły ;)

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP