Poznań- Park Sołacki

>> środa, 18 listopada 2009

Z dnia 16 listopada 2009
Często słyszę: "a nigdzie nie wychodziłem z domu, bo tutaj nie ma gdzie iść, nie ma gdzie odpocząć". Wcale to prawdą nie jest. Obszar miasta w 27% pokrywają tereny zielone w postaci parków, lasów, skwerów. Może tego tak na codzień nie widzimy, ale naprawdę w mieście można wypocząć, jest gdzie odetchnąć od miejskiego zgiełku, pospacerować i wcale nie trzeba szukać enklawy spokoju daleko poza obszarem zabudowanym.

Niewątpliwie jesień dodaje uroku odwiedzanym tzw. "miejscom zielonym". A w szczególności widać to w Parku Sołackim. To obszar parkowy zajmujący prawie 15ha w samym centrum miasta. Parkowi nadano charakter krajobrazowy, jego głównymi akcentami są dwa stawy powstałe przez spiętrzenie strumienia Bogdanka. Urządzono go w stylu angielskim, gdzie sprowadzono i posadzono w nim około 3 tysiące drzew i 12 tysięcy krzewów o znacznym zróżnicowaniu gatunkowym.

Dziś miejsce wypoczynkowe wielu Poznaniaków. Przez park prowadzi ścieżka rowerowa w kierunku pobliskiego Jeziora Rusałka. Maluchy mają swój plac zabaw oraz wiele miejsca aby pokopać piłkę, a także mogą dokarmiać liczne ptactwo wodne które znalazło tutaj swój azyl. Miłośnicy lektury książkowej znajdą dla siebie odrobinę prywatności wśród wielu ławeczek, a spragnieni i głodni mogą się posilić w restauracji tuż nad brzegirm największego stawu. Miejsce obrali sobie również świeżo poślubieni, gdyż urok parku jest doskonałym miejscem na zdjęcia plenerowe.

Oto skrawek tego co można tutaj zobaczyć w czasie naszej "Złotej polskiej jesieni".


  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP