Chiny- Summer Palace

>> sobota, 31 lipca 2010

Letni Pałac jest położony na skraju miasta, stosunkowo niedaleko na północny zachód od centrum Pekinu. Cały obszar zajmuje około 3 km kwadratowych i jest zdominowany przez wzgórze oraz Jezioro Kunming zajmujące 3/4 powierzchni. Jezioro jest sztucznym tworem wykonanym przez człowieka, a podczas jego budowania ziemia wydobywana została przeznaczona na wspomniane wzgórze. Pałac jest najlepiej zachowanym ogrodem cesarskim w Chinach, a jego nazwę można przetłumaczyć jako "Ogród harmonii", lub dosłownie "Ogród na rzecz utrzymania zdrowia i harmonii.

Jak sama nazwa wskazuje, Letni Pałac był wykorzystywany przez władców cesarskich jako letnia rezydencja. Obecnie funkcjonuje jako muzeum tradycyjnego chińskiego ogrodnictwa. Hale, pawilony, świątynie i mosty oraz przebogata i zróżnicowana roślinność, wszystko łączy się harmonijnie mimo ich indywidualnego stylu. Genialnie pomyślany i misternie zaprojektowany uznawany jest jako "ogród ogrodów". W 1990 roku został wpisany na listę UNESCO. Na kartce Leni pałac w zimowej scenerii.
 
 

Read more...

Chiny- Szanghaj

>> piątek, 30 lipca 2010

Każdy z nas wie jak wygląda dzisiejszy Szanghaj. Największa metropolia w Chinach:
- największy chiński ośrodek gospodarczy, finansowy i komunikacyjny
- trzeci co do wielkości port morski na świecie
- najludniejsze miasto Chin- liczba ludności całej metropolii to prawie 20mln
- znajduje się Oriental Pearl Tower (468m)- trzecia co do wysokości wieża na świecie
- znajduje się Shanghai World Financial Center (492m)- drugi wieżowiec świata- po  Burdż Chalifa
- posiada ponad 300 drapaczy chmur
- komunikacja miejska posiada ponad 1000 linii autobusowych

Tymczasem na kartce mamy Szanghaj z 1880 roku. Widok na The Bund- ścisłe centrum miasta wzdłuż nabrzeża. Kto by pomyślał, że w zakrzaczonym miejscu gdzie nie ma bruku i widać dorożki, wyrośnie tak wielka światowa metropolia.


Read more...

Niemcy- Frankfurt

>> czwartek, 29 lipca 2010

Kartka otrzymana w prywatnej wymianie z blogową Magdalena19. Na kartce z niemieckiego Frankfurtu obraz zabytkowego 'Kanciaka" ozdobionego w urocze kolorowe malowidła. Tramwaj spełnia rolę atrakcji turystycznej miasta. Dzięki niemu w bardzo przytulny i dość tradycyjny sposób można sobie zafundować objazdówkę po mieście wśród najważniejszych zabytków i atrakcji Frankfurtu. W cenie przejazdu pasażerowie otrzymują szklaneczkę wina jabłkowego lub sok jabłkowy produkowany z Apfelwein- typowo niemieckiej odmiany jabłek.


Read more...

Japonia- Tsubame

>> środa, 28 lipca 2010

Kartka otrzymana od Michiko w ramach prywatnej wymiany z Japonią. Kiusiu Shinkansen jest szybką linią kolejową na wyspie Kiusiu. Budowa tej linii rozpoczęła się w 1991, a pierwszy segment między Kagoshima i Yatsushiro otwarty 13 marca 2004 roku. Dzięki tej linii  czas podróży pomiędzy np. Hakata i Kagoshima skraca się z 4 do zaledwie 2 godzin. A to dzięki pociągom serii 800 jaki otrzymałem na kartce- o nazwie Tsubame- "Jaskółka". Pociąg potrafi rozwijać prędkość do 260km/h. Projektanci zwrócili szczególną uwagę na wystrój serii 800 w celu stworzenia bardziej przyjemnej podróży. Wykorzystano więcej tradycyjnych materiałów i cech konstrukcyjnych aby pociąg dawał wrażenie bardziej przyjaznego, bliższego środowisku naturalnemu.


Read more...

Szwajcaria- Gründjitobel

>> wtorek, 27 lipca 2010

Kartka otrzymana prywatnie od Madzi. Przedstawia przepiękne widoki Szwajcarii. Widok na wiadukt Gründjitobel. Jest to jednotorowy most kolejowy kolei Retyckiej. Wiaduktem przebiega trasa biegnąca do miejscowości Arosa- kurortu wypoczynkowego i sportowego w Alpach. Długość wiaduktu to 145 metry, a jego dwa przęsła są na wysokości 85 i 46 metrów od dna doliny. Most ten był innowacyjnością w stylu budowania na tej trasie. Pozostałe wiadukty zostały wykonane z kamienia, tutaj jednak ze względu na dużą odległość do pokonania nad doliną, trzeba było szukać innych rozwiązań. Konstrukcja jest żelbetowa- ubytki na skutek erozji są znikome.


Read more...

Polska- Żnin

>> poniedziałek, 26 lipca 2010

Kartka otrzymana prywatnie od Magdy (blogowa Magdalena19). Żnińska Kolej Powiatowa to linia kolejowa wąskotorowa (rozstaw toru 600 mm) w łącząca Żnin, Wenecję, Biskupin i Gąsawę. Kolej została wybudowana w 1894 roku. Kolejka stanowi ważny element na pałuckim odcinku Szlaku Piastowskiego. Obecnie w sezonie turystycznym kursuje 6 pociągów pasażerskich w ciągu dnia, stanowiąc dużą atrakcję turystyczną w skali kraju. Przy stacji kolejki, w miejscowości Wenecja, znajduje się Muzeum Kolejki Wąskotorowej a przy stacji w Biskupinie znajduje się znane stanowisko archeologiczne wraz z muzeum. Zaletą stosowania toru o szerokości 600 mm były niskie koszty budowy i eksploatacji oraz łatwość budowy w trudnych warunkach terenowych, takich jakie stwarza pagórkowaty teren Pałuk.
Na kartce mamy jedyny wyprodukowany na świecie czynny egzemplarz parowozu Px38, nazywany "Leon". Lokomotywa ta jest wykorzystywana na trasie kolejki podczas Festiwalu Archeologicznego w Biskupinie.


Read more...

Polska- Zakopane

>> sobota, 24 lipca 2010

Kartkę otrzymałem z wakacji od Pasażerki. Zakopanego, bo stąd przyszła pocztówka, chyba nikomu w Polsce przedstawiać nie trzeba. Miasto nieformalnie nazywane "zimową stolicą Polski ", jest największym ośrodkiem miejskim w bezpośrednim otoczeniu Tatr. To pięknie położone miasto u stóp Tatr stanowi potężną bazę turystyczną zarówno zimą, jak i latem. Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce, a najwyższy punkt do którego sięgają administracyjne granice miasta leży na wysokości 2301 m. (szczyt Świnicy).
Zakopane to było miasto w którym zobaczyłem (wychylając się z pociągu) pierwszy raz w życiu góry. Widok był zapierający dech jak dla jedenastolatka. Z samego Zakopanego niewiele pamiętam. Od tamtej pory więcej nie miałem okazji być w Tatrach. Na kartce piękne ujęcie z Gubałówki na miasto nocą.


Read more...

Polska- Zamość

>> piątek, 23 lipca 2010

Kartkę otrzymałem z wakacyjnych podróży kate8722. Kartka przyszła z Zamościa. Zamość, nazywany Perłą Renesansu, Padwą Północy, Miastem Arkad, to idealne miasto twierdza, założone w 1580 roku przez Jan Zamoyskiego. Układ urbanistyczny śródmieścia z zespołem ok. 120 zabytków architektury został zaliczony do zabytków o najwyższej wartości artystyczno-historycznej w skali światowej. Uznany za pomnik historii wpisany został w1992 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. 
Na pocztówce mamy uroczy widok na Rynek Wielki. Jest on jednym z piękniejszych XVI-wiecznych reprezentacyjnych placów w Europie. W każdej pierzei Rynku znajduje się zespół podcieniowych kamienic mieszczańskich. Rynek Wielki jest placem idealnie kwadratowym o wymiarach 100 x 100 metrów.


Read more...

Austria- Salzburg

>> środa, 21 lipca 2010

Otrzymałem kartkę prywatnie od Justyny (omojborze). Kartka mi się szalenie podoba. Salzburg to miasto w Alpach, w północno-zachodniej Austrii. Miasto jako ważne centrum turystyczne oraz sportów zimowych jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Austrii. Stare miasto Salzburga, które również jest widoczne na kartce, zostało wpisane na Listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Pięknie prezentuje się również Festung Hohensalzburg- to zamek na wzgórzu Festungsberg, nad miastem. Ma szerokość 250 metrów, długość 150 metrów i jest jednym z największych zamków średniowiecznych w Europie.


Read more...

Holandia- Giessenburg

>> wtorek, 20 lipca 2010

Kartka otrzymana z Holandii od 9 letniego chłopca który mieszka na wsi w okolicach Giessenburga na południu Holandii. Sam Giessenburg to zaledwie 911 domostw w których żyje około 2,5tys. osób. Kartka z nieco dziwnym mottem jak dla mnie: "Chcesz poczuć trochę świeżego powietrza?". Absolutnie szału nie robi.Read more...

Egipt- Karnak

>> poniedziałek, 19 lipca 2010

Kolejna kartka otrzymana prywatnie od Madzi. Tym raz szlak powiódł mnie do Egiptu, a dokładnie do Karnaku. Karnak jest to miejscowość w Górnym Egipcie na wschodnim brzegu Nilu, 2,5 km na północ od Luksoru. W starożytności miejscowość była częścią Teb, a obecnie postrzegana jest przez wielu jako część Luksoru, jako że obie miejscowości tworzą zwarty zespół miejski. W Karnaku znajduje się zespół świątyń wzniesionych w różnym czasie, poświęconych bogom tebańskim. W 1979 Karnak został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Na kartce aleja sfinksów z baranimi głowami, prowadząca do świątyni Amona w Luksorze.


Read more...

Polska- Lublin

>> niedziela, 18 lipca 2010

Kartka otrzymana prywatnie od Madzi. Jest to niezmiernie ciekawy multiview z Lublina. Lublin to miasto o blisko 700 letniej historii, obfitującej w ważne wydarzenia rodzące się na styku kultury polskiej i wschodnich kresów Rzeczypospolitej. Nie można w pełni zrozumieć tego miasta bez poznania jego tradycji jagiellońskich i wieloreligijności. Obecnie magiczny klimat Lublina tworzy między innymi posiadające własną duszę Stare Miasto i ulokowane w zabytkowych kamienicach liczne stylowe restauracje i puby. Lublin to miasto, w którym historia przeplata się ze współczesnością, a bogate dziedzictwo kulturowe wpływa na codzienne życie.

Read more...

Rosja- Stolby

>> sobota, 17 lipca 2010

Kartka z Rosji otrzymana od Ekwiry, podczas gdy zwiedzała Syberię. Na kartce widok na rezerwat Stolby- liczba mnoga od Stolb- po rosyjsku słupy. A jest to kompleks sjenitowych ostańców, zwanych stołbami. Ich wysokość sięga 90 metrów. Jedne to strome wieże czy filary, inne przypominają stogi siana, jeszcze inne - co komu do głowy przyjdzie, bo kształty są wręcz fantazyjne. Stołby to nazwa ogólna. Bo każdy z ostańców ma swoją nazwę, np. Dziad, Baba, Wnuczka, Wnuk, Pióra, Żaba, Lwie Bramy.
Stołby były znane od początku XVII wieku, kiedy to Rosjanie w Krasnojarsku utworzyli bazę wypadową do dalszego podboju Syberii. Stołby zostały rezerwatem w czasach, kiedy w ZSRR o ochronie przyrody nikt nie myślał, ze względów... politycznych. Z ogromnej powierzchni do zwiedzania udostępniono zaledwie 1,5 tys. ha. To niewiele, zważywszy, że rocznie Stołby odwiedza ponad 200 tys. turystów.

Read more...

Rosja- Moskwa

>> piątek, 16 lipca 2010

Otrzymałem fantastyczną kartkę od Pasażerki. To kolejna metro map, która wzbogaca moją kolekcję. Tym razem schemat najpiękniejszego metra na świecie.

METRO- "muzeum sztuki, trakt handlowy, szkoła dobrych manier, centrum towarzyskie... Podziemne miasto, poddane regułom klasztornej niemal ciszy i czystości. Przystań zmęczonych i udręczonych oraz psów solidarnie dokarmianych prawie na każdej stacji.
Podziemne miasto trwa tak, jak tego chciał Wielki Budowniczy, Ojciec Narodów, Generalissimus Stalin, który 15 maja 1935 roku przeciął wstęgę pierwszej linii metra Sokolniki-Park Kultury im. Gorkiego.
Stacje tamtych lat! Rokoko socrealizmu! Marmur, girlandy, złoto i miedź! Freski kopuł, reliefy rzeźb, zwieńczenia kolumnad, sierpy i młoty, główki Lenina, Stalina, Marksa i Engelsa misternie wplecione w ornamentykę... Kandelabry kryształowe i witraże tych katedr strzelistych- piękno zmuszające do pokory. Marmurowe ławki do odpoczynku i kontemplacji odmierzanej różańcem partyjnych zebrań.
Im później wybudowana stacja, tym skromniejsza; topniały przecież rzesze więźniów- pierwszych budowniczych metra, kurczył się komunizm, a stacje kolei podziemnej nabierały prozaicznego transportowego znaczenia."


Powyższy tekst to zapożyczone fragmenty z książki "Pandrioszka" Krystyny Kurczab- Redlich

Read more...

Japonia- Wakakusa

>> czwartek, 15 lipca 2010

Kartka z Japonii, chociaż otrzymana od Madzi. Przedstawia dość widowiskowe wydarzenie- wypalanie traw! Rytualne palenie trawy na Górze Wakakusa, koło miejscowości Nara, jest niewątpliwie jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń w Japonii. Obchody odbywają się w drugą niedzielę stycznia każdego roku.
Impreza zaczyna się rytuałem oczyszczenia i modlitwy, tak aby wszystko było w porządku i bez obrażeń. Po modlitwie odpalane są fajerwerki. Następnie efektownie przebrani wojownicy podpalają trawę u podnóża góry. Ogień szybko rozprzestrzenia się na całe wzgórze (342 metry) i przepięknie oświetlania zimowe niebo. A tak naprawdę celem całej inscenizacji jest palenie trawy, aby pozbyć się szkodników i przygotować grunt pod świeżą trawę na wiosnę. Rocznie na to wydarzenie przybywa około 100tys. widzów.

Read more...

Kostaryka- Manuel Antonio

>> środa, 14 lipca 2010

Otrzymałem swoją pierwszą kartkę z Kostaryki, z prywatnej wymiany z Laurą. Kostaryka to niewielkie państwo w Ameryce Środkowej. Liczba ludności nie przekracza 4,5mln i pod względem struktury etnicznej, Kostaryka to kraj wyjątkowy jak na Amerykę Środkową. Około 84% całej populacji stanowi ludność biała.

Na kartce znajdują się piękne widoki z Parku Narodowego Manuel Antonio. Jest to chyba najczęściej odwiedzany park na Kostaryce. Stworzony w 1972 r. i obejmujące obszar około 682 ha, jest jednym z najbardziej różnorodnych i pięknych miejsc w regionie. Znajdziemy w nim połączenie wspaniałych piaszczystych plaż sąsiadujących z gęstymi bujnymi lasami tropikalnymi oraz egzotycznych zwierząt, ptaków jak również wyjątkowych raf koralowych.


Read more...

Islandia- Skaftafell

>> wtorek, 13 lipca 2010

Jest to moja pierwsza kartka z Islandii którą prywatnie przesłała mi Vala. Na kartce piękne ujęcie na Svartifoss. Jest to wodospad w Parku Narodowym Skaftafell w Islandii i jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji w tym parku. Wodospad nie byłby atrakcyjny gdyby nie to, że jest otoczony ciemnymi sześciokątnymi kolumnami bazaltowymi utworzonymi z zastygłej lawy. Sam wodospad ma 20 metrów wysokości.

 

Read more...

Polska- Kraków

>> niedziela, 11 lipca 2010

Kartka otrzymana prywatnie od deirdre. To pierwsza moja kartka z Krakowa- miasta które w całej swej historii przyciągało i wciąż przyciąga ludzi niezwykłych. Na kartce piękne i jednocześnie tajemnicze ujęcie krakowskiego tramwaju. Jest to tramwaj E1 które produkowane były między 1966, a 1976 roku dla Wiednia. Ich zakupy jako używanych po eksploatacji w Austrii rozpoczęły się w 2004 roku i trwają do dnia dzisiejszego. Na stanie MPK Kraków obecnie jest 67 takich pojazdów.


Read more...

Polska- Rzeszów

>> sobota, 10 lipca 2010

Kartkę otrzymałem prywatnie od Agnieszki z Jarosławia. Jest to reprint pocztówki wydanej w 1915 roku. Przedstawia widoczną smugę dymu z pożaru dworca głównego w Rzeszowie. Dworzec został podpalony w trakcie I Wojny Światowej w nocy z 11 na 12 czerwca 1915 roku przez wojsko rosyjskie. Po wojnie odbudowany, lecz nie miał szczęścia, bowiem również został zniszczony tym razem przez armię hitlerowską w czasie wycofywania się wojsk niemieckich podczas II Wojny Światowej. Ponownie odbudowany po wojnie.


Read more...

Polska- Poleski Park Narodowy

>> piątek, 9 lipca 2010

Na kolejnej kartce od kate8722 mamy szczególny rodzaj lasu liściastego. Mowa tu o olsie. Panującym drzewem, charakterystycznym dla niego jest olsza czarna, pomiędzy którą można spotkać pojedyncze brzozy i wierzby szare. Ten ty lasu jest interesujący pod względem przyrodniczym. Rośnie na siedlisku bardzo mokrym, z wodą stojącą często na powierzchni. Dno lasu jest niejednolite o strukturze kępkowo-dolinkowej. Owe kępy mogą dochodzić do 1 metra wysokości i 2-3 metrów średnicy. Zagłębienia między drzewami są wilgotne i przez długi okres roku zatopione wodą. W skutek tego wytwarza się tutaj specyficzny mikroklimat. Stąd też wzięła się nazwa tego zespołu leśnego- ols kępkowo-dolinkowy.


Read more...

Polska- Poleski Park Narodowy

Kolejna kartka od kate8722. Poleski Park Narodowy na swoim obszarze posiada 4 jeziora: Karaśne, Łukie, Moszne, Długie. Na kartce jest Jezioro Moszne obejmujące swoją powierzchnią 17,3 hektara. Jest to płytki zbiornik dystroficzny otoczony szerokim pasem splei (porastająca roślinność torfotwórcza). Misa dna jest płaska, a samo dno muliste. Warstwa wody dochodzi do zaledwie 1 metra.


Read more...

Polska- Poleski Park Narodowy

Otrzymałem 3 kartki prywatnie od kate8722. Na widok tych kartek przychodzi na myśl powiedzenie: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Piękno i wartość przyrody Polesia doceniano już na początku XX wieku, idee utworzenia tutaj parku narodowego rodziły się w okresie międzywojennym. Po raz pierwszy koncepcję utworzenia parku narodowego na Polesiu zgłoszono w 1933r. Jednakże od tego czasu upłynęło sporo czasu, bowiem Poleski Park Narodowy został utworzony 1 maja 1990 roku. Obejmuje liczne bagna, torfowiska i jeziora krasowe oraz naturalne kompleksy leśne z bogactwem flory i fauny. Powierzchnia parku wynosi 9764 hektary.

Read more...

Tanzania- Ngorongoro

>> czwartek, 8 lipca 2010

Kartka z egzotycznej Afryki przywędrowała do mnie od Madzi. Madzia uraczyła mnie kartką z Tanzanii- państwa we wschodniej Afryce powstałego z połączenia dawnych kolonii brytyjskich: Tanganiki oraz brytyjskiego Zanzibaru, co symbolizuje nazwa utworzona z pierwszych sylab nazw obu krajów: Tan + Zan. Kartka pochodzi dokładnie z Ngorongoro-  kaldery wygasłego wulkanu położonego w północnej części kraju w odnodze Wielkiego Rowu Wschodniego.Sam krater położony na wysokości 1800 m.n.p.m. ma średnicę 18km i głębokość około 600 metrów.
Na kartce tak dokładnie tego nie widać, ponieważ widok zasłania ten pan zwany Maasai. Masajowie to grupy etniczne które między innymi można spotkać w północnej Tanzanii. Są one jednymi z najbardziej znanych afrykańskich grup etnicznych.


Read more...

Makau- Makau

>> środa, 7 lipca 2010

Kartka otrzymana z prywatnej wymiany od Dianny z Makau. Makau o jeden z dwóch specjalnych regionów administracyjnych Chińskiej Republiki Ludowej (drugim regionem jest Hongkong), znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Chin. Zgodnie z polityką "jeden kraj, dwa systemy", rząd Chin odpowiada za obronę terytorium Makau i sprawy zagraniczne, natomiast Makau ma odrębny system prawny, administracyjny, gospodarczy i monetarny, prowadzi osobną politykę celną i imigracyjną, utrzymuje własną policję oraz samodzielnie wyznacza delegatów na międzynarodowe wydarzenia i do organizacji międzynarodowych.

Na kartce piękny nocny widok na The Venetia Macao. Jest to hotel i ośrodek wypoczynkowy ze słynnym kasynem w Makau, będący własnością Las Vegas Sands Corporation. Venetian jest 40-piętrowym budynkiem zbudowanym za 2 biliony 400 miliardów dolarów. Jest 4 co do wielkości budynkiem na świecie pod względem powierzchni użytkowej. Hotel posiada m.in 3000 apartamentów, a jego kasyno to ponad 3400 automatów do gry i 800 stołów gier hazardowych. Posiada również własną halę koncertową mogącą pomieścić 15tys. widzów.


Read more...

Brazylia- Campinas

>> wtorek, 6 lipca 2010

Kartka otrzymana prywatnie od Madzi chociaż przedstawia brazylijskie miasto Campinas, położone około 100km od San Paulo. Campinas oznacza łąkę w Portugalii i odnosi się do charakterystycznego krajobrazu, który pierwotnie obejmował duże połacie przed założeniem miasta w 1774 roku. Na kartce natomiast mamy bardzo urodziwą Bazylikę Karmel (Basilica Nossa Senhora do Carmo) zbudowaną w stylu neogotyckim. Bazylika i obecny przed nią Plac Bento Quirino są ważną wizytówką dla miasta, powstały bowiem w miejscu pierwszego kościoła parafialnego w Campinas. 


Read more...

Polska- Częstochowa

>> poniedziałek, 5 lipca 2010

Kartka otrzymana prywatnie od unknownroad z Częstochowy. Kartka to niezły rarytasik, bowiem zapewne nie do kupienia na codzień. Rok temu w Częstochowie odbywała się uroczystość 50-lecia Komunikacji Tramwajowej i stąd właśnie ta okolicznościowa kartka.
Częstochowa ma najmłodszy system tramwajowy na terenie Polski, powstały w roku 1959. Obecnie ma zaledwie 2 linie o łącznym przebiegu 10,2 km., 20 przystanków, 4 pętle tramwajowe i jedną zajezdnię. Obecnie tabor składa się z 48 sztuk wagonów Konstal 105Na, wyprodukowanych w latach 1975–1990, częściowo poddawanych modernizacjom. Na zdjęciu jednak zabytkowy "kanciak".


Read more...

Polska- Lublin

>> niedziela, 4 lipca 2010

Kartka otrzymana od kate8722. Bardzo lubię widoki miast z lotu ptaka i niwątpliwie taką ładną panoramą jest widok Lublina. Lublin jest jednym z najstarszych miejsc osadnictwa w Polsce. Lubelscy archeolodzy odkryli na Sławinie cmentarzyska z monumentalnymi grobowcami sprzed 5 tysięcy lat. Natomiast początki osadnictwa na terenie miasta sięgają VI w. (osada na wzgórzu Czwartek, która potem rozprzestrzeniła się na sąsiednie wzgórza). Obecnie na Wzgórzu Czwartek wznosi się kościół pw. św. Mikołaja, przypuszczalnie wybudowany w X w. z fundacji Mieszka I, w miejscu dawnej pogańskiej świątyni.


Read more...

USA- Mattoon

>> piątek, 2 lipca 2010

Kartka otrzymana z USA z Mattoon w stanie Illinois. Miasto liczy niecałe 20tys. mieszkańców. Z ciekawostek należy zaznaczyć, że w 1940 roku w okolicach miasta znaleziono złoża ropy naftowej, co doprowadziło do małego "boomu naftowego", które do dziś jest ważną gałęzią przemysłową miasteczka. Sama kartka jaką otrzymałem z USA pozostawia wiele do życzenia. Na odręcznie wyciętej tekturce ponaklejane kawałki kart do gry, domalowane jakieś kreski, wszystko posklejane motylkami. Nie wiem- może to rodzaj nowoczesnej sztuki, abstrakcji, może to niesie za sobą jakieś przesłanie. Ale jak dla mnie- najgorsza kartka jaką kiedykolwiek dostałem.


Read more...

  © Free Blogger Templates Autumn Leaves by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP